O systemie

System GATEO

Dlaczego bramy harmonijkowe Gateo?

Proces projektowania bram wjazdowych i ogrodzenia został uregulowany poprzez odpowiednie zapisy w prawie budowlanym, administracyjnym i poprzez normy techniczne, które obejmują m.in. wymiary bram wjazdowych i furtek, granice stawiania ogrodzeń czy wymogi bezpieczeństwa jakie należy spełnić przy projektowaniu i wykonywaniu ogrodzeń. Na co zatem zwracać uwagę, aby zapewnić bezpieczny i wygodny wjazd na posesję? Bramy wjazdowe i furtki to najbardziej eksploatowane elementy ogrodzenia. Podczas procesu projektowania i wyboru systemu ogrodzeniowego należy zadbać o taki dobór produktów, aby użytkowanie było komfortowe i zapewniało długi okres bezawaryjnej eksploatacji. Oferta rynkowa jest bardzo szeroka, można znaleźć wiele wygodnych i efektownych rozwiązań, które wzbogacone o funkcjonalne i wytrzymałe okucia , mechanizmy czy automatykę zapewnią wygodną obsługę. Należy pamiętać, że szczególne wymagania postawiono przed ruchomymi elementami ogrodzenia. Chodzi tu o bramy wjazdowe wyposażone w napęd do automatycznej obsługi, które zgodnie z normą PN-EN 13241 są kwalifikowane jako maszyny i muszą spełniać wiele wymagań, aby były bezpieczne – co jest warunkiem dopuszczenia ich do użytkowania.

 

Brama wjazdowa oraz furtka to najbardziej reprezentacyjne, a jednocześnie najczęściej użytkowane elementy ogrodzenia. Wygląd ogrodzenia oraz jego trwałość zależą od użytych materiałów i akcesoriów oraz fachowego wykonawstwa. Oszczędność na jakości materiałów w fazie budowy ogrodzenia będzie tu tylko pozorna, ponieważ dość szybko konieczna będzie wymiana lub naprawa poszczególnych jego elementów. Warto zatem wybierać elementy sprawdzonej jakości. Dobrze, jeśli brama wjazdowa czy furtka będą ocynkowane lub wykonane z aluminium. Równie ważna jest jakość podzespołów. Wykonawca powinien wybrać regulowane i ocynkowane ogniowo zawiasy i mechanizmy. Zwykły ocynk już po kilku miesiącach przestanie pełnić swoją antykorozyjną funkcję. Inwestor na pewno zwróci na to uwagę.

Brama harmonijkowa może być świetnym rozwiązaniem w wielu przypadkach gdzie stosowanie tradycyjnych rozwiązań jest utrudnione lub wizualnie nieodpowiednie, ale również wtedy gdy chcemy mieć produkt łatwy w obsłudze, funkcjonalny .Dzięki temu, że możliwe jest dobranie jej parametrów odpowiednio pod względem indywidualnych potrzeb z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta.

 

Co warto wiedzieć o bramach harmonijkowych Gateo?

Bramy harmonijkowe Gateo składają się z kilku paneli, które połączone są za pomocą trwałych i ściśle zamontowanych zawiasów oraz mechanizmu zębatkowego. Mechanizm zębatkowy jest tak skonstruowany że pozwala na synchroniczne otwieranie i zamykanie skrzydeł bramy. Otwieranie bramy i jej zamykanie jest niezwykle płynne, a siły działające na mechanizm są równomierne co pozwala na długą bezawaryjną eksploatację. Cały mechanizm Gateo jest systemem zamkniętym, co jest ważnym czynnikiem bezpieczeństwa użytkowania. W przypadku innych systemów do bram harmonijkowych siły działające na poszczególne elementy nie są stałe, większość tych systemów jest oparta na elementy wykonujące działanie w sposób otwarty niezabezpieczony.Bramy z systemem Gateo mogą być dostępne zarówno w wersji z napędem elektrycznym lub dostosowane do samodzielnej, ręcznej obsługi.

Ponadto możliwe jest zastosowanie nadajników, sterowników na przycisk czy sterowników kodowanych cyfrowo lub uruchamianych poprzez aplikację w smartfonie, dzięki którym komfort obsługi bramy staje się jeszcze wyższy. Bramy harmonijkowe mogą z powodzeniem zostać zastosowane jako element domów prywatnych, jednak często można je spotkać również w ogrodzeniach przemysłowych.

Bramy z systemem Gateo można zakupić w wielu wersjach, które będą idealnie pasowały zarówno do nowoczesnych domów, jak i budynków w tradycyjnym stylu.

Brama harmonijkowa działa wyjątkowo cicho i płynnie niezależnie od tego czy jest ona otwierana automatycznie czy ręcznie. Nie wymaga ona również skomplikowanych i częstych działań konserwacyjnych. W przypadku bramy, w której zastosowano napęd elektryczny, warto wiedzieć, że nie zużywa on dużej ilości energii, dzięki czemu jest przyjazny dla naszego portfela.
Brama Gateo daje możliwość zaoszczędzenia przestrzeni ze względu na jej konstrukcję, która zajmuje niewiele miejsca. Decydując się na jej montaż, klient może zdecydować się  jak ma wyglądać, i jaką ma ma mieć funkcjonalność. Obecnie na rynku istnieje ogromny wybór różnorodnych rodzajów paneli tworzących bramę. Bramy harmonijkowe cechują się wytrzymałością na intensywną eksploatację oraz na oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, dlatego zdecydowanie się na jej montaż gwarantuje, że będzie nam służyła przez długi czas.

 

Kiedy warto skorzystać z naszych rozwiązań?

Zastosowanie bramy harmonijkowej jest świetnym rozwiązaniem w przypadku większych bram powyżej 4 metrów. Z powodzeniem można je zamontować tak że otwierają się zarówno do wnętrz jak i na zewnątrz. Możliwe jest także dobranie paneli lub elementów kutych wedle indywidualnych potrzeb, a sama brama może otwierać się na jedną lub dwie strony. Kształt, wielkość bramy i ilość paneli są dobierane zgodnie z wymaganiami i oczekiwaniami danego klienta.

Bramy Gateo sprawdzają się  zawsze we wszystkich przypadkach, w których nie ma możliwości zastosowania tradycyjnych rozwiązań.

 

Map
zapraszamy do kontaktu z nami

Kontakt

GATEO Polska Sp. z o.o.

ul. Marianki 45
05-530 Góra Kalwaria
NIP: 123-136-74-51